tipsy-sandra Tipsy żelowe Gliwice;)

Dzisiaj o godzinie 11.00 odbył się specjalny pokaz najnowszego filmu reklamującego Lublin:Podoba się? Do 17 czerwca film będzie wyświetlany przed seansami w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Lublinie.


Jeszcze kilka słów na temat kosztów produkcji:


Budżet tego projektu to 775 000 zł. W tym:
- opracowanie scenariusza i nadzór autorski - 44 tys. zł
- produkcja filmu - 300 tys. zł
- emisja w kinach (do 17 czerwca) - 431 tys. zł

Ekipa filmowa liczyła 30 osób. Reżyserem była Joanna Rechnio (autorka kilkudziesięciu teledysków i dwóch kampanii MTV Polska), scenografem Janusz Mazurczak, operatorem Witold Płociennik, muzykę skomponował Daniel Bloom. Nad całością czuwało Studio Filmowe Blast Factor Group.
Dziennik Wschodni

" />Zwykłe potrzeby

4.05.2008 | godz. 19.00
Teatr Korez, Katowice

Spektakl Stowarzyszenia Teatralnego A Part to kameralny, bezsłowny seans teatralny, łączący w sobie poetykę czarnego teatru snów, stylistykę radykalnego teatru ciała i emocji oraz elementy teatru tańca. W spektaklu można odnaleźć odniesienia do europejskiego malarstwa i literatury symbolicznej oraz twórczości filmowej Sama Mendesa i Pedro Almodovara. WIęCEJ


Uwaga: spektakl tylko dla widzów dorosłych.

Tydzień Kina Niemieckiego po raz piąty w Polsce

"niemieckie niuanse - deutsche details" tak brzmi motto Tygodnia Kina Niemieckiego, który po raz piąty odbędzie się w siedmiu miastach Polski w dniach 6 - 31 marca 2006. Tegoroczna edycja przeglądu organizowanego przez Instytut Stosunków Zagranicznych (ifa) odbędzie się w ramach obchodów Roku Polsko-Niemieckiego 2005/2006, a patronat honorowy objął ambasador Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie dr Reinhard Schweppe.

Projekcja fimów rozpoczyna się o godzinie 18.30 w kinie Światowid. Wstęp na każdy seans: 2 zł. W poniedziałek na wszystkich widzów czeka poczęstunek typowej kuchni niemieckiej. W tym roku na ramowy program Tygodnia Kina Niemieckiego składa się również konkurs filmowy z nagrodami. Główną nagrodą, ufundowaną przez Instytut Kultury i Języków Obcych "Structura" będzie kurs językowy.

-----------------------------------------------------------------------------
nooo kto sie jeszcze nie doumial tego jezyka ( jednego z najladniejszych ) to jest szansa

-----------------------------------------------------------------------------

a tu linki jeszcze :

http://www.swiatowid.katowice.pl/index. ... wydarzenia

http://www.niemieckieniuanse.pl/

VIEL SPASS !

Z serwisu Naszemiasto:

Światowid, kino rozbudowane

Wtorek, 28 czerwca 2005r.

katowice
Jeśli wszystko pójdzie dobrze, za dwa miesiące kino Światowid będzie miało drugą salę. Będzie się znajdować w oficynie kamienicy przy ul. Mickiewicza. Wcześniej mieścił się tutaj sklep Rolnik, który już nie działa. Tymczasem pomieszczenie po nim sąsiaduje przez ścianę z salą projekcyjną Światowida. Adam Pazera, kierownik kina, od kilku miesięcy starał się o tę salę. Niedawno okazało się, że przekonał urzędników do swojego pomysłu. — Dostałem już pismo od prezydenta Piotra Uszoka. Jeśli właściciel kina, Silesia Film, od razu rozpocznie prace, drugi lokal będzie gotowy we wrześniu — cieszy się Adam Pazera x.
W drugiej sali można by organizować spotkania, prelekcje, projekcje filmów. Na razie jednak trzeba ustalić szczegóły. M. in. rozwiązać sposób, w jaki widzowie wchodziliby na mniejszą salę — gdyby była otwarta podczas seansów w dużej sali, wchodzący po prostu przeszkadzaliby oglądającym.
To nie jedyna zmiana, jaka czeka kino. Przebudowane będzie także podwórko przed nim – patio (pomysł opisywaliśmy kilka miesięcy temu). Już wiadomo, że do nowego wystroju chce dopasować się jeden z właścicieli sklepów w podwórzu przy ul. 3 Maja.--------------------------------------------------------------------------------------------------
Czyli ma być i nowa sala i patio

Klub Negresco
ul. Wawelska 6
40-098 Katowice
(32) 206 81 16

Odbeda sie tzw. Noce Ekstremalne w ramach Festiwalu Filmów Ekstremalnie Sportowych 360°.
Trzy tematyczne seanse filmowe:
- 20 marca: noc wspinaczkowa,
- 21 marca: noc nurkowa,
- 22 marca: noc snowboardowa,
Start godzina 18.00

Pogram oraz bilety na stronie www.360stopni.org lub w klubie , cena biletu 10 pln[/b]RAWA BLUES

Hala Widowiskowo - Sportowa "Spodek"
Katowice al. W. Korfantego 35
Dziś godz. 11:00
Sobota należy do bluesa. Muzyczny maraton rozpocznie się już o godzinie 11.00, zakończy nad ranem. Kiedy o północy zgasną światła Spodka, gdzie jak zawsze odbywa się festiwal Rawa Blues, publiczność przeniesie się do klubów na nocne jam session.

Tegoroczną gwiazdą będzie niewątpliwie Janiva Magness z USA - dwukrotna laureatka nagrody Blues Music Awards, zwanej "bluesowym Oscarem". W Polsce wystąpi po raz pierwszy, a w dodatku w Katowicach odbędzie się jedyny jej koncert europejski. Kolejni goście festiwalu to zespół Asylum Street Spankers, brytyjski Storm Warning i polscy klasycy bluesa - Irek Dudek, Gang Olsena świętujący 20-lecie działalności oraz Sławek Wierzcholski, który obchodzi jubileusz 25-lecia pracy estradowej.

Po raz pierwszy twórca festiwalu - Ireneusz Dudek - zaprasza także do interdyscyplinarnego Tygla Kulturalnego, a w nim:

- happening malarski i wystawa prac studentów katowickiej Akademii Sztuk Pięknych,

- kawiarenka poetycka zorganizowana we współpracy z Instytutem Mikołowskim im. Rafała Wojaczka, a w niej m.in. Krzysztof Siwczyk i Bartłomiej Majzel, Darek Dusza,

- nocny seans filmowy w Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach (dawne kino Kosmos, ul. Sokolska) i m.in. projekcja filmów dokumentalnych Adama Sikory poświęconych Ireneuszowi Dudkowi i Janowi "Kyksowi" Skrzekowi. (tes)

Bilety kosztują w przedsprzedaży 45, 55, 60 i 70 zł. W dniu koncertu będą o 10 zł droższe.