tipsy-sandra Tipsy żelowe Gliwice;)

" />
">Szanowny Panie Doktorze.
Proszę o pomoc w interpretacji przebiegu dotychczasowego leczenia.Mam 29 lat,od 7 lat staramy się z mężem o dziecko.Badanie nasienia męża w normie,ja miałam wykonane hsg-wynik prawidłowy;hormony TSH,testosteron,prolaktyna,LH,FSH wszystko w normie.W zabiegu laparoskopii stwierdzono:
"Rozpoznanie:Sterilitas primaria.Endometriosis.
Leczenie:Laparoscopia.Chromotubatio P(+)L(+).Macica przodozgięta,gładka.Przydatki prawe nie zmienione.Jajowody drożne.Jajnik lewy zwykłej wielkości,zrośnięty z tylną blaszką więzadła szerokiego.Po uwolnieniu jajnika stwierdzono ognisko endometriozy.Kontrola hemostazy.Toaleta jamy brzusznej.Pozostałe narządy jamy brzusznej bez zmian."
Lekarz zalecił przyjmować Diane-35 przez 1-1,5 roku.Proszę o odpowiedź czy leczenie jakie zastosowano w moim przypadku daje szanse na zajście w ciążę?Czy Pana zdaniem powinnam kontynuować leczenie czy obrać inną drogę -jaką?Pozdrawiam
Nie ma najmniejszego sensu stosowania Diany 35 w tej syatucji jest to strata cennego czasu W tej syatucji conajmniej konieczne jest wykonanie IUI Z powazaniem JD

" />Witam:)
Panie doktorze jestem po operacji watroby 09.2003 r. (gruczolak) resekcja lewego płata, 6 miesięcy po operacji zaszłam w ciąże która obumarła w 6 tyg.Była to moja pierwsza ciąża wcześniej miałam problemy z zajściem starałam sie 6 lat.Miałam robioną laparoskopie w 2000r. rozpoznanie Endomertriosis Occlusio ostii abdominalis oviductuum bilateralis.Adhesiones multiplices ??. brałam 6 miesięcy danazol 4 tabl dziennnie póżniej HSG Rozpoznanie sterilitas primaria?? jama macicy średniej wielkośći bez ubytków wypełnienia, jajowody cieńkie ale obustronnie drozne wlewanie sie kontrastu do jamy otrzewnowej. Pózniej stan zapalny przydatków W 2002 r. sanatorium.Czy guz mógł utrudniac mi zajście w ciąże??Jak mam sie przygotowac do następnej ciąży??Jakie witaminki?? Słyszałam cos o Acardzie ale nie bardzo wiem o co chodzi.Obecnie jem Materne i kwas foliowy oraza biostymine na odporność. A jeszcze jedno:) Panie Doktorze łyżeczkowanie miałam 13 maja ogólnie 7 dni plamiłam czy to dobrze?? Czekam na odpowiedż. Pozdrawiam.

" />Panie doktorze u mnie rozpoznanie to: Sterilitas primaria.Hydrosalpinx dex. Degeneratio polycystica ovariorum.Endometriosis focalis laminae posterior ligamentum latumj uteri facies dex. Proszę o stwierdzenie co mi jest i zaproponowanie leczenia. W tej chwili od następnego cyklu będę brała Danazol na endometriozę.Proszę powiedzieć , co najlepiej robić i co to rozpoznanie znaczy " po polsku"?

" />Panie Doktorze,

27 listopada miałam wykonaną laparoskopię i histeroskopię. Zgodnie z opisem widniejącym na karcie leczenia:
I. rozpoznanie: sterilitas primaria. PCOS. Polypus endometrialis. Septum cavi uteri.
II. Hysteroscopia-opis: makroskopowo b.z., jama macicy - stwierdza się obecność polipa endometrialnego uszypułowanego w okolicy dna - el - resekcja oraz obecność przegrody na długości 1,0 cm i szerokości 2,5 cm, nacięcie przegrody na dł. 0,5 cm i szer. 2,0 cm. Uwidoczniono oba ujścia maciczne jajowodów, wydaje się z prawidłowo działającym mechanizmem zastawkowym.
III.Laparoskopia-opis: trzon macicy prawidłowej wielkości i kształtu, jajniki obustronnie powiększone w pogrubiałej osłonce - wykonano częściową resekcję obu jajników. Jajowody obustroniie bez zmian, drożne. Ognisk endometriozy nie stwierdza się.

W chwili obecnej biorę 2xdziennie estroferm forte, przez 4 tyg.
Przed zabiegami brałam przez 5 tyg. tabletki antykoncepcyjne.

Do dnia dzisiejszego nie pojawiła się miesiączka.

Moje pytania:
1. czy taka dawka estrofermu może mi zaszkodzić?
2. kiedy mogę się spodziewać miesiączki i czy przyjmowanie estrofermu ma wpływ na jej pojawienie się bądż nie?
3. skąd się biorą polipy i jaki mają wpływ na zajście w ciążę?
4. czy mam się spodziewać, że polip i przegroda się odnowią?
5. Czy teraz mam szansę na ciążę?

Serdecznie dziękuję za odpowiedzi

GOSIA

" />Bardzo proszę o przetłumaczenie wyników laparo i histeroskopii:

Rozpoznanie pooperacyjne: Sterilitas primaria. PCO. Myoma parva corporis uteri.

Zastosowano leczenie: Resectio partialis ovariorum. Chromotubatio positiva bilateralis.
Z góry bardzo dziękuję!

" />Szanowny panie Doktorze!
Po laparoskopie dostalm taki oto wypis.
Rozpoznanie: Cystes piceae ovariorum.Adhaesiones.Sterilitas primaria.
Wykonano: [u] Laproscopia. Enucleatio cystes ex ovariorum.Deliberatio adhesionum.Chromopertubatio bil. positiva. Dreinage Redoni.

Bede wdzieczna za objasnienie.
Pozdrawiam
Ania

" />Dzień Dobry Panie Doktorze!

Proszę o wyjaśnienie rozpoznania: Sterilitas primaria,hypermenorrhoea
i wykonania: abrasio cavi uteri H-P przy zabiegu histeroskopii.
Czy po histeroskopii normalne jest ze opóźnia sie miesiączka? Mam zaplanowaną inseminację w następnym cyklu właściwie co do dnia bo mąż wyjezdza za granicę a okresu nie widac.Czy po histeroskopii przyjąć jakies tabletki wywołujące okres? Dziękuję za odpowiedz

" />Szanowny Panie Doktorze,
uprzejmie proszę o przetłumaczenie karty informacyjnej.
Rozpoznanie: Sterilitas primaria. Cystis endometralis ovarii sin. Endometriosis externa.
Leczenie: Laparoscopia. Enucleatio cystis ovarii sin. Chromotubatio S(+), D(+).
Lekarz radzi teraz pół roku na diphereline. mój wiek 27 lat, staramy się od prawie 2 lat. Co Pan doktor sądzi?
Serdecznie dziękuję

" />Witam,
Panie Doktorze, mam pytanie dotyczące stymulacji.

Ja: 3dc FSH 11,69, LH 8,81, Testosteron 0,594,
od 5 do 9 dc brałam 1/2 tabl. Clostilbegytu, wynik: w 10dc pęcherzyk 12 mm i kilka mniejszych w lewym jajniku.
Wcześniej - 3miesiące brałam Danazol po laparoskopii (Sterilitas primaria, endometriosis Ist., Adhesiones ovarii sin.)
Mąż: il. plemników 20 mln/ml, zmniejszona ruchliwość - szybka linearna 3.
Inseminacja nie została pzreprowadzona...

Czy przygotwując się do inseminacji powinnam dostać np. gonal (żeby pęcherzyki były w obydwu jajnikach - ze względu na niedrożny lewy jajowód) czy tez wysokie FSH to uniemożliwia?

" />Co oznacza rozpoznanie z badania szpitalnego HSG: sterilitas primaria.Co pan myśli po takim wyniku - w przypadku 2 letnich prób - męża wyniki w normie, monitorowany cykl miałam pęcherzyk pękał ale ciąży nie było - o teście oceny p/ciał p/plemnikowych i teście penetracji śluzu szyjkowego