tipsy-sandra Tipsy żelowe Gliwice;)

Jedynie całkowite pozbawienie władzy rodzicielskiej otwierałoby Pani mężowi możliwość adopcji córki. A pozbawić ojca całkowicie władzy rodzicielskiej będzie bardzo trudno - tym bardziej, że "stara się" utrzymywać z dzieckiem jakiś tam kontakt telefoniczny i przysyła dobrowolne alimenty. Na pozbawienie władzy musiałaby Pani wykazać istotne nieprawidłowości po jego stronie w wykonywaniu władzy rodzicielskiej lub trwałą przeszkodę w wykonywaniu takiej władzy.

Pani musi się natomiast pogodzić z tym, że nie zmieni przeszłości i faktu ojcostwa dziecka nie wymaże. Jeśli uważa Pani, że owe rozmowy źle wpływają na dziecko ma Pani prawo odmówić ojcu tych rozmów. Proszę to jednak 3x przemyśleć, bowiem może się Pani narazić nie tylko na wniosek o ustanowienie kontaktów ojca z dzieckiem, ale pretensje córki w przyszłości gdy sama zrozumie zaistniałą sytuację.

witam!! pare tygodni temu urodzilam coreczke z jej ojcem nie bylam po slubie i nie widywalismy sie od 2 miesiaca ciazy w ogole sie nie odzywal i nie interesowal czy dziecko sie dobrze rozwija.Postanowilam nie wpisywac go do akt urodzenia dziecka ale boje sie ze on zlozy wniosek do sadu o zrobienie testow na ojcostwo i bedzie mial prawo do dziecka a tego niechce poniewaz nie dosc ze chlopak jest nieodpowiedzialny i niedojrzaly to na dodatek bierze narkotyki a na pewno bral jeszcze we wrzesniu i interesuja go tylko imprezy i podrywanie dziewczyn.Czy majac takie argumenty w razie czego bede mogla pozbawic go praw rodzicielskich?Prosze o pomoc

witam mam serdeczną prośbe czy mołabym otrzymac szybką odpowiedz na następujące pytanie:Czy jeśli wystąpie z wnioskiem do sądu o pozbawienie praw rodzicielskich to czy jest to jednoznaczne z tym ze utrace alimenty na 15 miesięcznego synka?
Bardzo proszę o pomoc ponieważ słyszałam różne opinie na ten temat i sama już nie wiem co myślec...

Chciałam pozbawić ojca dziecka praw rodzicielskich poniewaz wogóle nie interesuje się dzieckiem,nie widział go od roku chciał abym usunęła ciaze a ja pragne na nowo ułożyć sobie życie,,,Co robić w takiej sytuacji?

złożyłem pozew o zniesienie alimentów na nieletnie dziecko.pozew został przyjęty,rozprawa się odbyła pozwana tj.(przedstawicielka ustawowa) nie stawiła się sędzia odnosił się do mnie bardzo wrogo,nie chciał wcale wysłuchać co mam do powiedzenia i dlaczego podąłem taką decyzje i dlaczego po tylu latach poddałem w wątpliwość moje ojcostwo.

płaciłem alimenty od 15 stu lat kobieta z którą mam syna nie nie pozwalała mi na widzenie z dzieckiem ciągle zmieniała adres zamieszkania po jakimś czasie wyszła za mąż ja również założyłem rodzinę.mam żonę i dwie córki. w między czasie kobieta ta [pierwsza] złożyła pozew o pozbawienie mnie praw rodzicielskich ( o ironio jako powód podała że nie interesuje się dzieckiem) sąd nie dał wiary moim tłumaczeniom i zostałem pozbawiony tych praw godząc się na to myślałem że robie dobrze i ze to będzie dobre również dla dziecka.teraz ja jako jeden z argumentów przedstawiam że (zostałem odcięty od wychowania dziecka i użyty przez tą paniom jako żywiciel pierwotny traktowany jak bankomat). zmieniła również nazwisko dziecka,na nazwisko męża (w starostwie z art2 ustawy z 15go listopada 1956r na swój wniosek).posiada nieruchomość samochód lecz mieszka w wynajmowanym mieszkaniu razem z konkubentem (nie wspomniałem że po drodze rozwiodła sie),a podaje całkiem inny gdzie ma tylko przesyłane alimenty. moja rodzina żyje skromnie również posiadam mieszkanie ale na nic więcej mnie nie stać uległem wypadkowi i od 10ciu lat jestem niepełnosprawny jedna z moich córek również ma orzeczenie o niepełnosprawności.proszę niech mi ktoś odpowie czy są szanse zniesienia alimentów na małoletniego?

odp
  andziulka masz szanse na pozbawienie praw rodzicielskich ojca dziecka. Bo art. 111par1 krio wprost mówi , że jezeli rodzice w sposób rażący zaniedbują swoje obowiązki wzgledem dzieci (nieinteresowanie sie dzieckiem, brak kontaktu z dzieckiem- tak jak w Twoim wypadku) to można ich pozbawić praw.Nie mam pojęcia skąd krzys powziął wiadomość , że sąd nie pozbawia praw z takich powodów. W moim przypadku wystarczyła jedna rozprawa.Powolaj świadków , którzy potwierdza to co napiszesz, opłać wniosek- najlepiej w znakach sądowych -40 zł. i działaj. powodzenia


  Witam! Czy ktoś mógłby mi pomóc napisać wniosek o pozbawienie praw rodzicielskich,bądź może ktoś zna adres strony na którym mogę pobrać taki wzór?Z góry dziękuję.I jeszcze jedno o co pyta sąd na takiej rozprawie,bo nie wiem jak się do tego przygotować?

Pytanie1. czy Sąd miał prawo wysyłac nas do tego ośrodka , który wybrał jej mecenas?
2. Czy nie powinien to być RODK najbliższy miejscu zamieszkania dziecka.
3.Czy prokurator przyjmie jego wniosek o zaprzeczenie ojcostwa po 10 latach i nie mając zadnych dowodów.
4. Ojciec nie płaci zasadzonych alimentów.Czy mam zgłosić do prokuratury o niealimentacji.Sprawa jest u komornika ale on pracuje na czarno.
5.Wniosłam o pozbawienie go praw rodzicielskich i ustanowienie mnie opiekunem prawnym dla wnuczki.Dziecko go nie zna .Porzucil moją corke w ciązy i nigdy sie nie interesował dzieckiem.Jakie mam szanse.
Sprawa z babką i ojcem jest tak zagmatwana ze chwilami ja sama nie mogę uwiezyc ze to dzieje się naprawdę.

bebo wszelkie instytucje takie jak Komitet Obrony tzw. Praw Dziecka, psychologowie dziecięcy, pedagogowie, RPO, prokuratury, policja d/s rodziny i sądy wszelkiej maści to kupa gówna, która ma pracę i niezłe profity z walczacych o prawa do dzieci ojców.
Nikt nam nie pomoże, jak sami sobie nie pomożemy. Skoro prezydent od zawsze, premier od dawna, większość parlamentarna to mężczyźni i nie potrafimy stworzyć prawa o naprzemiennym wychowywaniu w sytuacjach kryzysowych, to możemy mieć pretensje wyłącznie sami do siebie.
beba, ja aby sędziego zainteresować losem moich dzieci, od ponad roku raz na miesiąc składam wniosek formalny o pozbawienie mnie praw rodzicielskich ze względu na demoralizownie moich dzieci przez matkę i przyzwolenie na to swądu. I co? I nic, ten leń, nieudacznik mylnie zwany sędzią robi durne miny, straszy mnie karami za obrazę sądu. Ten nieudacznik zagroził mi, że wytoczy mi proces cywilny o zniesławienie, bo go pomawiam o przyzwolenie na deprawację. Za groźby złożyłem wniosek o wyłączenie tego debilka. Bicie piany, demonstracja bezradności i totalna obstrukcja tego wymiaru niesprawiedliwości.
Pewnie spytasz co wygrałem, po co to robię?
Nie wygrałem nic, przegrałem wszystko: żonę, dzieci, mam wyrok skazujący za znęcanie się nad żoną w latach 1992-2000 (od poczatku małżeństwa), tzw. proces karny o dalsze znęcanie się, jestem na wymówieniu po 21 latach urzędniczej służby dla Polski w związku z uprawomocnieniem wyroku.
Ale patrzę sobie z czystym sumieniem prosto w oczy.
Mnie można skazać, wsadzić do wiezienia, nawet zabić, ale nie można mi zabronić miłości do własnych kochanych i kochajach dzieci. Mam idealne stosunki z dziećmi. Właśnie syna odebrała moja żona. On (11 lat), aż piszczy, aby matka pozwliła mu jechać do mnie, córka 15 lat oparcie ma przede wszystkim we mnie.
Przegrałem wszystko, ale nigdy dziecko nie powie mi; tato gdzie byłeś jak cię najbardziej potrzebowałem.
Egzekwowałem dzieci przy pomocy policji, leżałem rozpłaszczony na masce radiowozu, przeszedłem tysiąc innych "przygód" zwiazanych z egzekwowaniem tzw. PRAW OJCA. Było warto, niczego nie żałuję.
Byłem i jestem uczciwym mężem i ojcem, przecierałem wiele szlaków, udzielałem porad w warszawskim Komitecie Praw Ojców, działałem przez lata na internetowym forum wstroneojca.
Jestem innym ojcem, niż inni ojcowie, szkoda, że jest nas tak mało....
pozdrawiam wszystkich serdecznie.

To są stawki minimalne i takie są tylko określone.Poniżej nie można świadczyć usług.Ograniczone jest tylko to co strona przegrana powinna ewentualnie zwrócić.Max do 6 stawek minimalnych.

Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości w sprawie opłat za czynności adwokackie oraz ponoszenia przez Skarb Państwa kosztów nieopłaconej pomocy prawnej udzielonej z urzędu

z dnia 28 września 2002 r. (Dz.U. Nr 163, poz. 1348)
brzmienie od 2005-3-30
zmiany:
Dz.U. 2005, Nr 41, poz. 392
Dz.U. 2003, Nr 97, poz. 887, Nr 212, poz. 2073Na podstawie art. 16 ust. 2 i 3 oraz art. 29 ust. 2 ustawy z dnia 26 maja 1982 r. – Prawo o adwokaturze (Dz.U. z 2002 r. Nr 123, poz. 1058, Nr 126, poz. 1069 i Nr 153, poz.1271)


§ 7 [Prawo rodzinne i opiekuńcze] 1. Stawki minimalne wynoszą w sprawach z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego o:
1) rozwód i unieważnienie małżeństwa – 360 zł;

2) stwierdzenie istnienia lub nieistnienia małżeństwa – 240 zł;

3) przysposobienie – 180 zł;

4) pozbawienie, ograniczenie, zawieszenie lub przywrócenie władzy rodzicielskiej oraz odebranie dziecka – 120 zł;

5) ustalenie ojcostwa, zaprzeczenie ojcostwa, unieważnienie uznania dziecka oraz rozwiązanie przysposobienia – 240 zł;

6) ubezwłasnowolnienie – 240 zł;

7) uznanie za zmarłego lub stwierdzenie zgonu oraz rozstrzygnięcie co do aktów stanu cywilnego – 180 zł;

8) rozstrzygnięcie w istotnych sprawach rodziny lub co do zarządu majątkiem wspólnym – 240 zł;

9) zniesienie wspólności majątkowej między małżonkami–360 zł;

10) podział majątku wspólnego między małżonkami – stawkę obliczoną na podstawie § 6 od wartości udziału, a w wypadku zgodnego wniosku małżonków – 50% tej stawki;

11) alimenty, nakazanie wypłacenia wynagrodzenia za pracę do rąk drugiego małżonka – 60 zł, z zastrzeżeniem ust. 4.

2. Stawki, o których mowa w ust. 1 pkt 1, obejmują również wynagrodzenie od roszczeń majątkowych dochodzonych łącznie, z wyjątkiem roszczeń przewidzianych w art. 58 § 2 i 3 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, od których pobiera się także wynagrodzenie określone w ust. 1. 3. Stawki określone w ust. 1 pkt 5 obejmują w sprawach o ustalenie ojcostwa również roszczenia majątkowe strony powodowej. 4. Opłaty, o których mowa w ust. 1 pkt 11, ustala się od wartości przedmiotu sprawy, jeżeli obowiązek zwrotu kosztów obciąża osobę zobowiązaną do alimentów lub małżonka, którego wynagrodzenie za pracę ma być wypłacone do rąk drugiego współmałżonka.