tipsy-sandra Tipsy żelowe Gliwice;)

To sie tak jakos nazywa - wniosek o niekaralnosci.No niech bedzie ze zaswiadczenia,pies go trącal
Mi chodzi o to,czy musze to zaswiadczenie przedstawic pracodawcy,czy moze to on wystepuje o takie cos do Krajowego Rejestru.A moze nie ma takiego obowiązku.Qrcze ja sie na tych klockach nie znam.

" />
">1. Czy zaświadczenie o niekaralności o którym mowa w par. 7 ma jakiś termin ważności? Kto je w Polsce wystawia?

Zaświadczenia wystawia Krajowy Rejestr Karny (dawny Centralny Rejestr Skazanych) i kosztuje ono 50 zł. Wniosek o wydanie zaświadczenia składa się w punktach informacyjnych KRK, które są przy sądach rejonowych (ale nie przy każdym). Ty mieszkając w Warszawie masz lepiej, bo możesz sobie taki wniosek złożyć bezpośrednio w siedzibie Rejestru (ul. Czerniakowska 100). O terminie ważności zaświadczenia nic nie wiem, ale trzy lata temu załatwiałem sprawę mając takowe zaświadczenie wystawione jakieś 2 miesiące wcześniej i nikt nie robił trudności (tyle, że w moim przypadku nie chodziło o dostęp do broni tylko do dokumentów).

" />U Jedrusia kupki też już są unormowane. Przeważnie 2 dziennie, konsystencja różna, zależy co je.
Oprócz banana był problem z surowym jabłkiem i żółtkiem.
Jak już zejdą te kropki za uszami spróbuje dać mu znowu żółtko.
Dobrze, że mięsko mu nie szkodzi. Ale mleko nadal pije Bebiko2 HA.

Starając się o drugie dziecko trzeba złożyć wniosek, zaświadczenie o zarobkach, zaświadczenie od lekarza i oświadczenia o niekaralności i nieleczeniu się u psychiatry. Odpadają testy wszystkie. Właśnie musimy donieść dokumenty, to sie dowiemy co jeszcze jest potrzebne. No i chyba będziemy wypełniać te karty o akceptowanych przez nas chorobach u dziecka i patologiach u rodziców.
Na spotkaniu w ośrodku dokładnie się dowiem i wszystko tu i na "adopcyjnym" napiszę.

Luna - maleńki ten wasz synuś, ale to się szybko zmieni. Jędruś był niewiele większy jak do nas przyszedł. Miał 3000g (waga urodzeniowa 2120), a ja go do domu przywiozłam w ubrankach, które dzisiaj są na niego w sam raz Po 10 miesiącach od tego momentu waży ok. 9000g i ciężko jest sobie uświadomić, że tak nie dawno był takim okruszkiem malutkim.
Nie napisałaś ile ma dni, lub tygodni, ale z wagi wynika, że jego brzuszek i jelitka dopiero się przystosowują do mleka. No i jeszcze te emocje jakie przeżywa - dorosłego by przystopowało albo rozluźniło, a co dopiero takie maleństwo

Maxima393 - a ile waży moja Synowa i jakie duże ubranka nosi?

I tu się mylisz Raul. A przy okazji obrażasz wielu ludzi. Ja nie jestem kierowcą, ale obracam się troche w tym środowisku i powiem ci że Polska to dziwny kraj. Pracodawca do wniosku o licencje musi dołączyć zaświadczenia o niekaralności zatrudnionych kierowców. Tak więc w Polsce kierowca musi być nieskazitelny, a wicepremier ...
Co do norm jakie są w PKS to nie można się czepiać, a właściwie można, tylko że w trzeba by je podnieść. W tej chwili żeby włączyć ogrzewanie i wyjść z normy to można jechać góra 60km/h i z każdej górki wyrzucać na luz. Kierowcy zarabiają grosze i nie mają tzw. zjazdów, czyli niejednokrotnie muszą do autobusu dojeżdzać własnym samochodem.
Naprawde nie masz im czego zazdrościć.

" />Hejka!

Obecnie, nieladnie mowiac, uzeram sie z uzyskaniem zaswiadczenia o niekaralnosci. Gdy tylko je zdobede, bede mogla zaczac swoja prace. Niestety wlasnie po 9 dniach od wyslania wniosku okazalo sie, ze gdzies ono pomiedzy biurami zaginelo i czekam na dalsze wiesci. Bez komentarza.

Nie udaje mi sie znalezc pracy tymczasowej do okolo polowy pazdziernika. Jakos na tak krotki okres nikt nie chce mnie zatrudnic, a nie chce 'sciemniac', ze chce dluzej popracowac, bo nie wiem jak w praktyce wyglada szybkie zwolnienie sie. Mam pytanie - gdzie proponujecie uderzac, do ktorych fabryk w Edynburgu badz okolicach, albo do jakich firm, gdzie podejme prace fizyczna nie wymagajaca wiekszych zdolnosci manualnych. (Tak sie sklada, ze lepiej mi sie pracuje umyslowo, ale do takiej pracy czasowej jest za duza konkurencja.)

Do tej pory kontaktowalam sie z firmami cateringowymi, ale bez rezultatu, chyba dlatego, ze nie mam doswiadczenia w branzy, albo za malo przebojowo sie prezentuje.

Bylabym wdzieczna za szybkie odpowiedzi.

" />Witam !!!!

Gdybym wiedział ile się trzeba uchodzić za tymi zaświadczeniami do pozwolenia na służbę w obcej armii to bym sobie dał spokój, normalnie masakra. Ale skoro mi się udało je zdobyć i wysłać to chciałbym rozwiać wszelkie wątpliwości co jest potrzebne i tak mamy:

1. Wniosek o pozwolenie na służbę w obcej armii (ktoś wcześniej wrzucał w tym temacie link gdzie można go ściągnąć)
2. Zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego (Sąd Okręgowy) niestety płatne 50 zł (czeka się do 30 min, ale wydają od ręki)
3. Potwierdzenie dokonania zapłaty opłaty skarbowej wysokości 10 zł (Urząd Dzielnica Warszawa-Mokotów, Citi Handlowy, nr konta 18 1030 1508 0000 0005 5002 3113 z dopiskiem ‟opłata skarbowa”)
4. Zaświadczenie Naczelnika Urzędu Skarbowego o braku zaległości podatkowych (koszt zaświadczenia 21 zł, tydzień czekania)
5. Zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego o braku zaległości z tytułu składek na ubezpieczenie społeczne i ubezpieczenie zdrowotne (bezpłatne, wydają od ręki)
6. Zaświadczenie z Krajowego Rejestru Sądowego (Sąd Rejonowy) o niefigurowaniu w rejestrze dłużników niewypłacalnych (koszt 15 zł, wydają od ręki)

Także tak to wygląda masakra normalnie ile się musiałem ujeździć za tymi gównami

Dużo było już o wymaganiach, jakie musi spełnić przyszły przewoźnik. Nie będę się rozpisywał, więc:
- Certyfikat Kompetencji Zawodowych w zakresie krajowego drogowego transportu osób
- 9000EUR zabezpieczenie w postaci nieruchomości, bądź jakiegoś innego zabezpieczenia materialnego o tej równowartości na 1-sze auto i po 5000EUR na każde kolejne
- zaświadczenie o niekaralności
- zarejestrowane auto, bądź umowę świadczącą o możliwości korzystania z niego
- 1000zł na licencję krajową i wypis na dane nry rej. pojazdu
- działalność gospodarczą obejmującą transport

Jak spełniasz powyższe warunki, to składasz wniosek o wydanie licencji do najbliższego Tobie Wydziału Transportu (dotyczy tylko licencji krajowej).

Obecnie licencja na przewóz osób obowiązuje wszystkie auta, nie tylko powyżej 9 osób.


Jak chcesz świadczyć usługi na stałych trasach, musisz ponadto ustalić przystanki, godziny itd. itp. Wszystkiego się dowiesz, jak będziesz się uczył na Certyfikat. ;)

" />Ja jestem po studiach. Skończyłem je, ale stwierdziłem, że to nie jest dla mnie kierunek. Postanowiłem się przekwalifikować, zanim jeszcze w ogóle wlazłem w to. Od listopada ub. r. konsekwentnie robię wszystkie uprawnienia (właściwie to już wszystko mam, nawet zaświadczenie o niekaralności, oczekuję tylko na wydanie prawa jazdy z kodem 95). Lubię jeździć po Europie i czuję, że to jest to coś Obecnie poszukuję dobrej pracy i jak tylko będzie możliwe, to ruszam na szlak. Pozdrawiam

Odpowiedź dla Kubusia:
Wyraźnie jest to napisane w linku jaki zamieścił Twój poprzednik:


Zaświadczenie z sądu nie będzie przyjmowane przez jaśnie szanowną komisje rekrutacyjną. Co oznacza, że wniosek będzie musiał być uzupełniony o oświadczenie wypisane własnoręcznie;) (tak było w moim przypadku)czyli będziecie przesunięci na kolejne terminy egzaminów. Dla mnie to debilizm ministerstwa...ale... ja już się przyzwyczaiłem
dla potwierdzenia : http://www.mi.gov.pl/2-48203f1e24e2f-1790609-p_1.htm

pozdrawiam


Popatrz na tą stronę z często zadawanymi pytaniami - ponizej wklejam cytat ze strony ministerstwa:

Czy do wniosku należy załączyć zaświadczenie o niekaralności wydane z Krajowego Rejestru Karnego czy oświadczenie o niekaralności?

Do wniosku kandydat dołącza własnoręcznie podpisane oświadczenie o niekaralności za przestępstwa określone w art. 5 ust. 8 pkt 3 ustawy Prawo budowlane. Zaświadczenie o niekaralności wydane z Krajowego Rejestru Karnego nie będzie przyjmowane, a kandydaci będą wzywani do uzupełnienia wniosku o oświadczenie w terminie 30 dni od dnia doręczenia wezwania. Jeżeli w wyznaczonym terminie kandydat nie uzupełni braków, wniosek pozostawia się bez rozpatrzenia. W przypadku uzupełnienia wniosku, o wyznaczeniu daty egzaminu decyduje data wpływu uzupełnionego wniosku.

Pozdrawiam

znalzałem taka adnotacje odnoście rekrutacji do Polskiej armii

Kod: Zaznacz całyNiekarany - osoba o nieposzlakowanej opinii, posiadająca zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego o niekaralności. Należy nadmienić, iż osoba wcześniej karana również może starać się o pracę w wojsku. Należy brać wtedy pod uwagę instytucję zatarcia kary, która wynosi: - 10 lat - w razie skazania na karę pozbawienia wolności od momentu jej wykonania. (na wniosek skazanego sąd może skrócić okres do 5 lat). - 5 lat - w razie skazania na grzywnę lub karę ograniczenia wolności od momentu jej wykonania (na wniosek skazanego sąd może skrócić okres do 3 lat). - 6 miesięcy - w razie skazania na karę w zawieszeniu, bez możliwości jej skrócenia.


w Tym roku koncze licencjat z informatyki, mam 198 cm wzrostu 105 KG wagi uprawiam różne sporty ( siłowe)
interesuje mnie praca w wojsku. Tylko miałem brzydkie doczynienia z polskimi sadami, pobito mnie i jeszcze dostałem wyrok z zawieszeniu, ale z tego co wyczytałem po zakonczeniu kary
( 2latach) i zamazaniu wyroku bedę mógł sie starać o prace w wojsku ?

Aby ubiegać się o pracę w wojsku, musisz być niekarany. Zgodnie z przepisami: Niekarany - osoba o nieposzlakowanej opinii, posiadająca zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego o niekaralności. Należy nadmienić, iż osoba wcześniej karana również może starać się o pracę w wojsku. Należy brać wtedy pod uwagę instytucję zatarcia kary, która wynosi: - 10 lat - w razie skazania na karę pozbawienia wolności od momentu jej wykonania. (na wniosek skazanego sąd może skrócić okres do 5 lat). - 5 lat - w razie skazania na grzywnę lub karę ograniczenia wolności od momentu jej wykonania (na wniosek skazanego sąd może skrócić okres do 3 lat). - 6 miesięcy - w razie skazania na karę w zawieszeniu, bez możliwości jej skrócenia.

W Waszym przypadku idealnym rozwiązaniem jest Szkoła Podoficerska Służb Medycznych w Łodzi, która kształci podoficerów sanitarnych dla Sił Zbrojnych RP. Nauka w tej szkole kończy się mianowaniem na pierwszy stopień podoficerski - kaprala - a także zawarciem kontraktu na okres max. 6 lat.

Wymagane dokumenty:
- wniosek o przyjęcie do szkoły
- dyplom ukończenia wyższych studiów zawodowych o kier. medycznym/świadectwa ukończenia szkoły średniej o kier. medycznym (liceum medyczne)/świadectwa przeszkolenia medycznego na poziomie szkoły średniej (policealne medyczne studium zawodowe) - preferowane tytuły pielęgniarka ogólna, ratownik medyczny
- świadectwo dojrzałości
- CV (życiorys)
- odpis skrócony aktu urodzenia
- zaświadczenie o niekaralności z KRK
- orzeczenie wojskowej komisji lekarskiej o zdolności do pełnienia zawodowej służby wojskowej
- opinia wojskowej pracowni psychologicznej
- inne dokumenty mogące mieć wpływ na przyjęcie do szkoły (np. prawo jazdy)

Dodatkowe informacje znajdziesz na stronie szkoły: http://www.cwsmed.pl (mail: spsmed@wojsko-polskie.pl) lub pod nr tel.: 042 750 41 75

Oprócz tej masz jeszcze Wojskową Akademię Techniczną, Akademię Marynarki Wojennej, Wyższą Szkołe Ofcierską Sił Powietrznych
( po tych masz stopień podporucznika)
Poza tym szkoły podoficerskie(po nich stopień kaprala)
Tu więcej i dokładniej.

http://www.profesjonalizacja.wp.mil.pl/pl/index.html

Opiszę drogę, która wszędzie wyglada tak samo.
Rejestracja na stronie internetowej uczelni i wysłąnie papierów(zaświadczenie o niekaralności, skrócony odpis aktu urodzenia) oraz ankiety i wniosku na uczelnię->wezwanie do WKU->badania psychologiczne(ok5 godz)->skierowanie na Terenową Wojskową Komisję Lekarską->Szczegółowe badania w szpitalu wojskowym(od dnia do 2 tyg nawet-tyle czasu mzoe to zajac jak bedzie duuuuzy ruch, taki miałem)->czekanei na decyzje TWKL o przyznianu kategorii zdrowotnej( Z albo N )->Czekanei na wezwanie na testy sprawnościowe->testy sprawnościowe i rozmowa kwalifikacyjna->oczekiwanie na wyniki rekrutacji->stawienei się po kartę powołania->stawiennictwo pod bramą uczelni na rozpoczęcie szkolenia unitarnego.