tipsy-sandra Tipsy żelowe Gliwice;)


witam !
Panie Maceju mysle, ze osoba ktora reprezentuje miasto i ozstal pan wybrany w demokratycznych wyborach powinien wiecej podawac faktow odnsnie tego co jest robione dla osob niepelnosprawnych.
Z tego co wiem to jest sporo programów Panstwowego Funduszu Osób Niepełnosprawncyh pomagajacych w ograniczaniu barier architektonicznych dla osób niepełnosprawncyh.
Martwii mnie to ze kazdy wie co jest nie tak ze w latach ....., ze nalezy to i tamto ale tak naprawde nie wiadomo co jest w rzeczywistosci robione w tym temacie

www.prfon.org.pl

z pozdrownienaimi


Ze wstydem muszę przyznać, że jeśli chodzi o ułatwienia architektoniczne dla osób niepełnosprawnych nie jest nic robione, przynajmniej nic o tym nie wiem. Komisja oświaty zgłosiła wniosek , którym była mowa kilka postów wcześniej. Czy chociażby ta jedna rzecz zostanie zrealizowana? P. burmistrz przyznał, że wniosek jest słuszny; jak czy go zrealizuje- okaże się za jakiś czas.
Natomiast czy prowadzone są przynajmniej jakieś próby pozyskania środków z pfron nie wiem, ale dowiem się i dam Państwu odpowiedź.
pozdrawiam

" />dzieki Martuś,chodziło mi o to czy w definicji,cyt."zakup i naprawę indywidualnego sprzętu, urządzeń i narzędzi technicznych niezbędnych w rehabilitacji oraz ułatwiających wykonywanie czynności życiowych, stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności, z wyjątkiem sprzętu gospodarstwa domowego",miesci sie tez pojecie tegoż materaca...myślę,że tak i dokonam odliczenia. A tak swoją droga juz po zakupie dowiedzialam się ,że przysluguje na wniosek i podlega refundacji ...Pozdrawiam.

" />Rzeczpospolita (2010-03-26), autor: ES

">Przyjęłam ponownie pracownika, który ma orzeczenie komisji lekarskiej ds. inwalidztwa i zatrudnienia z 14 października 1998 r., przyznające mu na stałe III grupę inwalidztwa z rozpoznaniem padaczka z charakteropatią. Prosiłam go o dostarczenie zaświadczenia od lekarza specjalisty o jego chorobie, ale okazało się, że od dnia uzyskania orzeczenia nie bywa u lekarza i takiego zaświadczenia nie przyniesie. Czy w tej sytuacji mogę uznać go za niepełnosprawnego ze schorzeniem specjalnym i uzyskiwać podwyższone dofinansowanie? – pyta czytelniczka Rzeczpospolitej.

Jak czytamy w dzienniku, przedstawione przez pracownika orzeczenie nie jest podstawą do zaliczenia go do osób niepełnosprawnych. Zostało bowiem wydane po 1 stycznia 1998 r. Tylko orzeczenia sprzed tej daty stwierdzające III grupę inwalidzką są nadal ważne i mogą zostać przełożone na stopień lekki niepełnosprawności

Od 1 stycznia 1998 r. podstawą do uznania osoby za niepełnosprawną w rozumieniu ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji (...) jest wyłącznie orzeczenie wydane przez powiatowy lub wojewódzki zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności lub orzeczenie lekarza orzecznika ZUS. Orzeczenia innych organów (np. KRUS, wojskowych komisji lekarskich lub komisji lekarskich MSWiA) wydane po 31 grudnia 1997 r. nie stanowią podstawy do uznania osoby za niepełnosprawną w rozumieniu ustawy o rehabilitacji.

Czytelniczka powinna poprosić pracownika, aby złożył wniosek o ponowne orzeczenie.


Więcej w Rzeczpospolitej z 26 marca 2010 r.

" />Mamy kłopot z programem SOD dot. obsługi dofinansowań do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych. Na jednym komputerze obsługujemy dwie firmy. Do momentu kiedy był wydany certyfikat dla jednej firmy wszystko było ok!. W momencie wygenerowania certyfikatu dla drugiej firmy, podaniu scieżki dostępu do innego katalogu niż domyślny, przestał działać program pfron -of line. Natomiast w momencie instalacji certyfikatu dla drugiej firmy pojawia się błąd 'Błedne hasło lub błąd lub zły format skałdnicy" Pomimo unieważnienia tego certyfikatu i generowaniu innego zawsze opojawia się ten sam błąd. Ponieważ próby nawiązania kontaktu telefonicznegoi e-mail z pomocą techniczną tego oprogramowania są bezskuteczne, proszę o pomoc.Może ktoś z Was też obsługuje ten program dla dwóch firm i mógłby krok po kroku napisać gdzie tkwi błąd, co zrobić, Z gory dziekuję i bardzo proszę o pomoc , bo czas ucieka i trzeba bedzie złożyć wnioski w wyznaczonym terminie

" />
">na początek zapowiedz nowego meczu
http://www.youtube.com/watch?v=t3VH-iJp1aY
zrobiony na prośbę administratorów http://www.zaglebie.lubin.pl ( dlatego zrobiłem go wcześniej niż filmy z dopingiem )
moje wnioski z dopingu na meczu z SPR Lublin to bardzo słaby bęben ( wiem łatwo krytykować i pewnie jakbym sam bebnił to kiepsko by to wyszło ale to jest mój wniosek w porównaniu do meczu z KRP Jelenia Góra ), a tym ku....... z trąbkami dałbym dożywotni zakaz wstępu na mecze nożnej i ręcznej !!! :P i dodatkowo mam wrażenie, że mimo większej ilości ludzi na sali doping wypadł słabiej do tego prowadzonego z KPR Jelenia Góra, zresztą sami oglądniecie i porównacie.
Filmik z dopingiem z pierwszej połowy się już zgrywa więc do 16.00 na youtube bedzie można pewnie zacząć oglądać !
Filmiki późno ale to z racji braku czasu. W niedziele będe na meczu pucharowym więc jak będziecie prowadzić doping to już w poniedziałek bedą filmiki

Pozdrawiam wszystkich


Ci z trabkami to sa osoby niepelnosprawne, zauwaz ze po upomnieniu przestali trabic;) nie mniej jednak byly denerwujace to fakt;)
ups... nie wiedziałem, że to osoby niepoełnosprawne , to inna historia .

co masz na mysli? że im więcej wolno? mam kilkoro takich znajomych i najgorszą rzeczą dla nich jest własnie takie potraktowanie: aaa, przepraszam, nie wiedzialem, że jesteś niepełnosprawny...


o sofcie dla niepelnosprawnych to juz tez myslalem, ale doszedlem do wniosku, ze tu wchodzi w gre tylko UE,....

No tak, jako rynek zbytu myślałem właśnie o UE (i tak mieszkam za granicą na stałe). Chciałbym tylko znaleźć jakąś niszę, czyli jak usprawnić znacznie życie dla takich osób. Generalnie to wiem, że komputery to prawie w ogóle nie są przystosowane dla korzystania przez osoby niepełnosprawne. Są jakieś bajery w systemach operacyjnych ale to delikatnie mówiąc nie ułatwia zbytnio pracy tym osobom.

" />Mismon rozumie, że to trudna sytuacja, ale myślę, że lepiej dla niej żeby była sama u Ciebie niż sama w swoim domu. Wiesz, chociaż wieczorem, ale u Ciebie coś się dzieje, masz dzieci, więc na pewno jest wesoło. Przypuszczam, że w swoim domu codziennie ma to samo, nic nowego się nie wydarzy. Może powinniście poradzić się psychologa, na oddziałach onkologicznych są psycholodzy, może oni coś wam doradza, w jaki sposób wyciągnąć mamę z domu. Są też w wielu miastach stowarzyszenia dla kobiet po mastektomii, może wśród takich osób Twoja mama by się dobrze czuła. Coś musisz wymyślić.
Jeśli chodzi o turnus rehabilitacyjny, jest to pobyt dwu tygodniowy dla osób niepełnosprawnych (czy Twoja mam ma orzeczenie o niepełnosprawności, nawet jesli ma emeryturę to powinna stanąć na komisję poza rentową celem ustalenia stopnia niepełnosprawności). Dofinansowanie do turnusu można uzyskać ze środków PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacjo Osób Niepełnosprawnych) w Powiatowych Centrach Pomocy Rodzinie (PCPR). Na dzień dzisiejszy dla osoby ze znacznym st. niepełnosprawności (stara I grupa) jest dofinansowania około 720 zł. Pozostały koszt turnusu pokrywa osoba niepełnosprawna. Można też korzystać z dofinansowania do pobytu opiekuna (około 480 zł) o ile lekarz zaleci jego pobyt. Wnioski trzeba pobrać z PCPR i wśród druków jest też wniosek lekarski. Może go wypełnić nawet lekarz rodzinny, więc z tym nie powinniście mieć kłopotów. Jeśli będziesz zainteresowana to napisz mi gdzie mieszka mama to znajdę właściwy dla miejsca jej zamieszkania PCPR. To tak po krótce, jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz, na pewno odpowiem. Pozdrawiam

" />Jeśli masz skończone 18 lat to możesz sama ubiegać się o zasiłek pielęgnacyjny, jeśli jesteś osobą niepełnoletnią to wniosek składają rodzice. Najlepiej udac się w tej sprawie do MOPSu, tam znajduje się Zespół d/s Orzekania o Niepełnosprawnosći. Zabierasz wniosek, gromadzisz całą dokumentację, idziesz do lekarza pierwszego kontaktu i do specjalisty, który Cię prowadzi ( obaj muszą wypełnic kilka rubryk we wniosku) i wypełnione dokumenty składasz w MOPSie tak, gdzie pobierałaś wniosek. O terminie komisja zostaniesz przez nich powiadomiona. Czeka się róznie, w zależnosci od ilosci zlożonych wniosków, ale nie dłużej niż miesiąc. Pozdrawiam cieplutko.